Skip to content

Női Vágyak

Menu
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Kapcsolat
Menu

Hogy lesz a gyümölcsből kisüsti pálinka?

Posted on 2016-10-16
Kisüsti pálinka
Kisüsti pálinka

Ősszel rengeteg gyümölcs érik be, amelyeket számtalan módon fel lehet használni. Fogyaszthatóak nyersen, de fel is dolgozhatjuk és tartósíthatjuk a téli hónapokra. Az itthon termett gyümölcsökből azonban kisüsti pálinka is készíthető.

Legalábbis azokból, amelyek megfelelő mennyiségű cukrot tartalmaznak. Általánosan elterjedt hazánkban a szilvából, barackból és körtéből főzött kisüsti pálinka. Gyakran készítenek ilyen alkoholos italokat meggyből, almából és szőlőből is.

Az eljárás minden esetben megegyezik. A gyümölcsöket előbb erjeszteni kell és az így keletkezett cefre lesz kifőzve. A lepárlás két szakaszban megy végbe. Az első szakasz eredményeként alszesz keletkezik, amit tovább kell finomítani, mert még sok olyan anyagot tartalmaz, ami ronthat a kisüsti pálinka minőségén.

A második lepárlás többnyire már elegendő, de néha akár ezt meg is ismételhetik a jobb minőség érdekében. A kisüsti pálinka már második lepárlás után is palackozható, de néha még tölgyfahordókban érlelik, mielőtt fogyasztásra kerül a sor.

Kategóriák

  • Autó
  • Család és karrier
  • Divat
  • Egyéb
  • Ékszer
  • Életmód
  • Építkezés
  • Internet
  • Irodalom
  • Kerékpár
  • Napelem
  • Női trendek
  • Otthon
  • Pasik
  • Pénz
  • Receptek
  • Szolgáltatás
  • Szórakozás
  • Táskák
  • Vallás
  • Vásárlás
  • Webáruház

Legutóbbi bejegyzések

  • Szélvédő csere – miért ne halogasd és hogyan működik a CASCO?
  • RCA kábel választása: hogyan javítsd meg hangrendszered minőségét
  • Orvosi dokumentáció automatizálása AI-val Magyarországon: milyen jogi szabályozásra kell figyelni?
  • Akciós külföldi nyaralás 2026-ban előfoglalással: mit ellenőrizz az ár mellett?
  • A Kassai Irodaház modern munkakörnyezetet biztosít
©2026 Női Vágyak | Design: Newspaperly WordPress Theme
Hozzájárulás kezelése

A legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében olyan technológiákat használunk, mint például a cookie-k, amelyek tárolják az eszközinformációkat és/vagy hozzáférnek azokhoz. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy olyan adatokat dolgozzunk fel ezen az oldalon, mint a böngészési viselkedés vagy az egyedi azonosítók. A hozzájárulás elmaradása vagy visszavonása hátrányosan befolyásolhat bizonyos funkciókat és funkciókat.

Funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért konkrét szolgáltatás igénybevételének lehetővé tételéhez, vagy kizárólag a kommunikáció elektronikus hírközlő hálózaton keresztül történő továbbításához.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztikák
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. A technikai tárolás vagy hozzáférés, amelyet kizárólag anonim statisztikai célokra használnak. Idézés, az Ön internetszolgáltatójának önkéntes hozzájárulása vagy harmadik féltől származó további nyilvántartások nélkül a kizárólag ebből a célból tárolt vagy lekérdezett információk általában nem használhatók fel az Ön azonosítására.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Manage options
  • Manage services
  • Manage {vendor_count} vendors
  • Read more about these purposes
Beállítások megtekintése
  • {title}
  • {title}
  • {title}